Masivní podlahy se pokládají na rošt, na OSB desky, na beton a nebo plovoucím způsobem pomocí sponek. Prostor mezi latěmi a hranoly roštu může před zaklopením podlahou vyplnit tepelným izolantem. Rošt se pokládá kolmo k směru podlahových prken. Srovná se a ukotví, aby byl dostatečně pevný. Vzdálenost mezi latěmi by měla být menší, než pětadvaceti násobek tloušťky podlahy. Mezi stěnou a první řadou prken se vymezí klínky minimálně patnáct milimetrů.
Podklad musíme dobře napenetrovat a teprve pak použijeme lepidlo. Naneseme je na takovou plochu, kterou dokážeme prkny zaklopit, než zavadne. Pokud se nám nepodaří prkna přilepit na celé ploše, může podlaha vrzat. Podobně jako u pokládání profilů na rošt bychom měli podél stěn nechat asi centimetrovou mezeru. Pro ukotvení podlahovky na OSB či prkna hřeby nebo vruty platí totéž, co v případě roštu. Ve spoji dalších prken nemají vzniknout mezery. Lepidlu bychom měli dát čas vyzrát – podle použitého druhu pár hodin nebo i dní. Podlaha může být i přímo na betonu, ale pro nutnost dodržet technologické zvláštnosti by tento způsob měli dělat odborníci.
I přes to, že si podlahu můžete položit sami, doporučujeme, aby montáž podlahy prováděla odborná firma. Pokud se přece jen rozhodnete pro montáž svépomocí, měli byste postup konzultovat s podlaháři nebo topenáři (v případě instalace podlahového topení). Velmi důležité je také dodržet odborné rady, návody a postupy.
Pokud chcete mít jistotu a podlahu bez starostí, podlahu, která vám bude mnoho let perfektně slouží, obraťte se na nás. Rádi vám nabídneme naše služby.